Medyum Reklam Verme

2018 yılından itibaren medyum, falcı ve astrolog gibi reklamlar Türkiye’de yasaklandı. Bu yasaklardan itibaren Google Adwords reklamları da durduruldu. Bu tür hizmetler veren kişiler ise reklamlarını çıkabilmek için farklı bir yola başvuruyor. Bu yazımızda medyum reklam verme nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmelidir konusunun üzerinde duracağız.

Medyum Reklam Verme
Medyum Reklam Verme

Medyum; ileride yaşanabilecek olan olayları önceden bilen kişilere denir. Bu kişiler, özelliklerini ticarete dökmüş ve bu yol ile müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Ancak Google’da rekabeti yüksek olan bu kelimede rakiplerin önüne geçmek hiçte kolay değildir. Bu nedenle genellikle Adwords kullanılmakta ve onun yasaklayıcı politikalarından kaçınmaya çalışılmaktadır.

Google Adwords kullanarak;

 • Rakip siteler egale edilir ve onlardan daha üst sıralarda çıkılır.
 • Daha fazla kişi reklamınızı görür.
 • Web sitenize, uygulamanıza gelen kişi sayısı önemli miktarda artar.
 • Kazançlarınız artar.

İşte bu nedenlerden dolayı insanlar Google’da reklam vermeye oldukça sıcak bakmaktadır.

Medyum Reklam Verme Nasıl Yapılır?

Medyum hizmeti arayan kişilere ulaşmak sanıldığı kadar kolay değildir ve maliyetlidir. Bu maliyetler, uzman ekip arkadaşlarımız sayesinde minimum seviyeye çekilebilmekte ve reklamların sürekli olarak gösterimi sağlanabilmektedir. Peki, bu nasıl yapılmaktadır?

Adwords Cloaker ismindeki sistem, web sitelerini Adwords tarafından gönderilen botlara, Google tarafından yürürlüğe konulan reklam politikalarına uygun bir şekilde gösterir. Bu botlara sitenin farklı bir yüzünü gösteren botlar, gerçek müşterilere ise medyumluk ile ilgili aradıkları şeyleri gösterir. Bu sayede anahtar kelimeden çıkılan reklamlar kalıcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken bir takım önemli özellikler bulunur. Bunlar:

 • Cloaker sisteminin güvenli bir yerden temin edilmesi ve sürekli çalışmasının sağlanması
 • Adwords hesabının yeni açılmış “0” bir hesap olmaması
 • Web sitesine Cloaker sisteminin uygun bir şekilde kurulması
Bu Makale Sizin İçin :  Onaylanmayan Reklamlar Nasıl Onaylatılır? (Adwords - Facebook)

Web sitemiz aracılığı ile bizlere ulaşarak tüm bu konularda detaylı bilgi alabilir, dilerseniz Türkiye’nin en kaliteli cloaker sağlayıcısından bu hizmeti en uygun fiyatlar eşliğinde satın alabilirsiniz. Medyumluk gibi zorlu bir hizmette medyum reklam verme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Medyum Sitesi Reklam Açma
Medyum Sitesi Reklam Açma

Adwords Nasıl Çalışır?

Adwords, çalışma prensibi olarak Google’da sorgulama yapan kişileri baz alır. Bu yöntemde normal sorgu yapan kişilere reklamsız ve SEO çalışmaları sonucunda en üstte çıkan sayfalar gösterilir. SERP’te en üstte çıkan bu sayfaların daha üstünde ise reklam yayıncılarının sitesi bulunur. Bu siteler Adwords tarafından ilgili anahtar kelimelerinde en üst sırada konumlandırılmıştır.

Siz Adwords reklamlarına başvuru yaptığınızda sırası ile şu işlemler ve incelemeler uygulanır:

 1. Öncelikli olarak site sahibinin başvuru yapması ile süreç başlatılır.
 2. Başlanılan süreçte Adwords botlarını reklam yayınlamak isteyen web siteye gönderir. Botlar burada:
  • Web sitesinin politika ilkelerine uygunluğunu
  • Aldatıcı, yalancı ve yasak içerik olup olmadığını
  • Reklam yayınlamak için web sitesinin yeterliliğini ölçer.
 3. Analiz eden botlar Google’a geri bildirimde bulunur. Tespit ettikleri olumsuzlukları veya pozitif özellikleri rapor eder.
 4. Google gelen raporu inceler ve sonrasında başvuru yapan Adwords hesabına bakar. Bu hesabın daha önce reklam yayınlamış bir hesap olup olmadığı, ne zaman açıldığı gibi faktörleri inceler.
 5. Tüm incelemelerin akabinde reklamın yayınlanıp yayınlanmayacağına bakılır.

Medyum reklam verme konusunda da bu sıralamalar olduğu gibi işler. Burada Cloaker tarafından yapılan olay, Adwords botlarının siteye geldiğini fark ettikten sonra onları yasal bir siteye yönlendirmektir. Böylelikle politika ihlalleri tespit edilemez. “Kripto para reklam verme” konusunu merak ediyorsanız eğer ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İLETİŞİM

Skype: cid.bb800e9fa9599247

Mail Adresi : dijitalreklamver1@gmail.com

Yazıyı Oylayın

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir