Hassas İçerikli Reklam İnstagram

Hassas içerikli reklam İnstagram politikalarına aykırı reklamlarınızı yayınlıyoruz. Tüm sosyal medya araçlarında reklamlarınızı çıkıyoruz. Cloaker hizmetlerimiz ile web siteleriniz uçuşa geçecek ve satışlarınızı artık katlayacaksınız.

Hassas içerikli reklamların gösterilmesi konusunda dünyada her yerde ve alanda bir çekinme, kısıtlama vardır. Bundan dolayı sosyal medya araçları da bu durumlara karşı tedbir uygulamakta ve politikalarında ülkelere özel olarak ilaveler yapmaktadır. İnstagram da bu reklam politikalarında düzenleme yaparak ülkemizde hassas içerik olarak tabir edilen reklamlara izin vermez. Bu içeriklere izin vermeme nedeni;

 • Gençlerin bu durumdan olumsuz etkilenmesi
 • Reklamların ülke kültürüne uygun olmaması
 • İnsanları sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan korumaya çalışılması
 • Şiddet vb. öğelerin yayılmasının ve özendirilmesinin önüne geçilmeye çalışılması
Hassas İçerikli Reklam İnstagram
Hassas İçerikli Reklam İnstagram

Bu tür reklamların engellenmesi İnstagram platformunda da yapılmaktadır. Peki, bu durumu aşmak mümkün müdür?

Hassas İçerikli Reklam İnstagram Gösterimleri

Sosyal medyada dolaşırken zaman zaman yukarıdaki reklamlar ile karşılaştığınız oluyordur. Hatta bazen dolandırıcılar tarafından açılan ve resmi bir banka tarafından oluşturulmuş reklam gibi gösterilen resimler ve linkler ile de karşılaşıyorsunuzdur. İnstagram gibi oldukça gelişmiş bir platform bunlara nasıl izin veriyor?

Bu noktada karşımıza İnstagram Cloaker çıkmaktadır. Cloaker, yayınlanmak istenen reklamı sanki normal, yasal bir reklammış gibi gösterme kabiliyetine sahiptir. Daha iyi açıklamak için Cloaker’ın ve İnstagram çalışma düzeninden bahsetmemiz gerekir.

 1. Öncelikli olarak bilinmesi gereken İnstagram’ın kendisine gelen reklam yayınlama isteklerini kontrol ettiği gerçeğidir.
 2. Bu kontroller esnasında sosyal medya platformu yayınlanmak istenen reklama ait linke botlarını gönderir. Bu botlar mevcut olan siteyi inceler ve 3 kategori altında toplar. Bunlar;
  1. Şüpheli olmayan durumlar
  2. Az şüpheli olan durumlar
  3. Yüksek şüpheli durumlar
 3. Bu aşamadan sonra şüpheli olmayan durumdaki reklamlar hemen yayına alınır. Az şüpheli olanlar yapılan inceleme akabinde yayına alınabilir. Yüksek şüpheliler ise genellikle ret cevabı alır.
Bu Makale Sizin İçin :  ESC Sitesi Reklam Verme

Elbette ki hassas içerikli reklamlar yüksek şüpheli kategorisinde değerlendirilip yayına alınmayan reklamlardan oluşur. Bu durumda karşımıza çıkan reklamlar bu Google botlarını kandırmayı başarmış ve şüpheli olmayan durumlar kategorisine düşmeyi başarmıştır. İşte buradan sonra hassas içerikli reklam İnstagram platformunda gösterilmeye başlanır.

İnstagram Cloaker Nedir?
İnstagram Cloaker Nedir?

İnstagram Cloaker

İnstagram gibi büyük ve yıllardır kullanılan bir platformda reklamların her türlüsü sahibine ciddi kazançlar sağlamaktadır. İşte bundan dolayı İnstagram Cloaker hassas içeriklerde kullanılması neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Reklamların gösterimini sağlamak için kullanılan bu yöntem, aslına bakılırsa oldukça basit ancak etkili bir sistemden oluşur.

İnstagram Cloaker kullanımı ve kurulumu konusunda bizlerden destek alabilir, reklamlarınızın yayına alınması anına kadar profesyonel hizmet alabilirsiniz. İnstagram Cloaker kullanmanın avantajları:

 • 2010 yılında piyasaya çıkan bu dev sosyal medya platformunda sesinizi milyonlara ulaştırmayı başarırsınız.
 • Reklamlarınızdan web sitenize yönlendirme yaparak ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.
 • Hassas içerikler gibi çok ilgi çeken ancak müşteri bulma konusunda zorluk yaşatan bir durumu başarılı bir şekilde çıkılan reklamlar ile giderebilirsiniz.
 • Her yaştan ve her cinsten kişinin bu aracı kullandığı düşünüldüğünde müşteri kitlesi seçimi ve onlara ulaşımı konusunda çok rahat edersiniz.

Hassas içerikli reklam İnstagram yayınları ile satışlar anında patlama gösterecektir. Buna göre sizin yapmanız gereken şey reklamlarınızı takip etmek ve analizler ile hitap edilebilecek kitleyi sınırlamaya almaktır. İnstagram Cloaker hakkında detaylı bilgileri web sitemizden öğrenebilir, satın alma ve sonrasında aradığınız desteği bulabilirsiniz. “Hassas içerikli reklam Adwords” konusunda merak ettikleriniz için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

İLETİŞİM

Skype: cid.bb800e9fa9599247

Mail Adresi : dijitalreklamver1@gmail.com

Yazıyı Oylayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir