Düşük Kalite Puanı Nedir – Nasıl Arttırılır?

Google ADS ile birlikte düşük kalite puanı nedir sorusu sıklıkla karşımıza çıkıyor. Reklam vermek istediğinizde sizlerin karşısına çıkacak olan problemlerden bir tanesi de düşük kalite puanı olarak bilinir. Bu durum reklam vermenizi engellediği gibi bir takım temel nedenlerden dolayı karşınıza çıkar.

Google kalite puanı hakkında doğrudan ilişkili olan durumlar şunlardır:

 • Anahtar kelimelerin alakalarının düzeyi
 • Tıklanma oranlarının durumu
 • Reklam verdiğiniz sayfanın açılışının kalitesi
Düşük Kalite Puanı Nedir
Düşük Kalite Puanı Nedir

Yukarıdaki nedenler Google kalite puanını doğrudan etkileyen önemli sebeplerdir. Burada daha önceden reklam açmadıysanız ve reklam açmak için karşınıza gelen kutucukları rastgele doldursanız o zaman Google sizlere uyarı verir. Bu uyarı da aslında der ki reklam hazırlıyorsun, para harcıyorsun ancak boşa harcayacaksın. Çünkü hazırladığın reklam oldukça kötü ve istediğin hedef kitleye bu reklam ile ulaşamazsın.

Google ADS Kalite Puanı Neden Düşük Olur?

Kalite puanı artırma işlemi yapmak için esas olarak öncelikle bunun sebeplerini bilmeniz gerekir. Dolayısı ile sebebini bildiğiniz bir şeyin çözümünü de bulabileceğinizi düşünerek sizleri şu konulara yönlendirmek istiyoruz:

 • Seçtiğiniz anahtar kelimeler ile reklam konuları birbirinden farklı olabilir. Hatta çok geniş kapsamlı anahtar kelimeler dahi seçmiş olabilirsiniz.
 • Reklam kaliteniz, görsel kaliteniz çok kötü olabilir. Google bunların tıklanma almayacağını sizlere söylemek için kalite puanını kullanır. İnsanlara daha doğru görseller ile birlikte aradıkları şeyi bulabileceği reklamlar hazırlamalısınız.
 • Reklamların tamamını tek bir URL’ye yönlendirmek sizlere her zaman en doğru sonucu vermeyebilir. Burada yapmanız gereken şey reklam gruplarını kendisi ile en alakalı olan sayfaya yönlendirmelisiniz.
 • Reklamlarınıza uzantı eklemeyi unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda sizin reklamını yaptığınız konu hakkında ziyaretçilere ekstra bilgi verir ve faydalıdır. Bundan dolayı reklam yapmayı ihmal etmemelisiniz.
 • Bir tane reklam ile geniş bir kitleye ulaşmak için pek çok reklam açmak isteyebilirsiniz. Bu durumda bunun ayarlamasını çok iyi yapmalısınız. En ufak bir çakışma durumunda düşük kalite puanı sizlerin karşısına uyarı olarak çıkacaktır.
Bu Makale Sizin İçin :  Canlı Bet Reklam Verme - Canlı Casino Reklam Verme

Google ADS kalite puanı yukarıdaki nedenlerden dolayı düşük olabilir. Bu nedenleri iyi bir şekilde uygulama konusunda problem yaşıyorsanız eğer o zaman yapmanız gereken şey bizlere ulaşmaktır. Çünkü uzman ekiplerimiz şu ana kadar pek çok firmanın, şirketin ve sitenin reklamını en yüksek kalite ile çıkmayı başarmış ve hatta illegal Adwords reklamı konusunda da aktif olarak onlarca siteye hizmet vermektedir.

Adwords Kalite Puanı
Adwords Kalite Puanı

Google ADS Kalite Puanı Nasıl Artırılır?

Kalite puanını aslında önemli yapan konu bu puan ne kadar yüksekse rakiplerinizi geçme konusunda büyük bir adım atmış olursunuz. Buna göre Google ADS kalite puanı nasıl artırılır konusu etkili bir reklam yönetimi için oldukça önemlidir. Buna göre yapmanız gerekenler:

 • Anahtar Kelime Analizi: Belki de bu puanı arttırmak için anahtar kelime analizi en önemli kısımdır. Sizlerde reklam yayınlamadan önce ilgili anahtar kelimelerinizi hazırlamayı unutmayın.
 • Negatif Anahtar Kelimeler: Reklamınızı belirli aramaları yapan kişilere göstermek istemeyebilirsiniz. Buna negatif anahtar kelimeler denir ve reklam bütçesini etkili kullanmanızı sağlar.
 • Reklam Grupları Belirleyin: Kendinize ait bir reklam grubu oluşturun. Mesela kitap satıyorsunuz sizin kelime gruplarınız tarih kitapları, çocuk kitapları, ders kitapları vb. şeklinde olacaktır.
 • Anahtar Kelime Kullanımı: Reklamınıza en uygun açıklamayı hazırlarken içerisinde anahtar kelime kullanmayı ihmal etmeyin.
 • İlgi Çekici Reklam Metinler: Reklam metinlerinizin ilgi çekici, sıra dışı ve akılda kalıcı olması sizi her zaman bir adım öne çıkartır.
 • Site Optimizasyonu: Sitenizde SEO çalışması yapmalısınız. Üzerine birde reklamlarda yönlendirdiğiniz sayfaların kesinlikle optimizasyonlarını yapmalısınız.
İLETİŞİM

Skype: cid.bb800e9fa9599247

Mail Adresi : dijitalreklamver1@gmail.com

Yazıyı Oylayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir