Düşük Kalite Puanı Nedir, Nasıl Artırılır?

Google ADS düşük kalite puanı  reklamlarda karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olan kalite puanı problemini çözmek oldukça kolaydır. Burada önemli olan bu puanın neden düşük olabildiğine yönelik birkaç tahminde bulunmaktır. Yazımız içerisinde sizlere düşük kalite puanı nedir, nasıl artırılır, düşük kalite puanı artırma yolları, kalite puanı nasıl artar vb. konularda sizlere yardımcı olacağız.

Google kalite puanı ile birlikte aynı türde reklamları veren kişiler arasında öne çıkmanız sağlanabilmektedir. Bu nedenle kalite puanı reklamlar ile rakiplerinde önüne çıkmanızı sağlar. Mesela 10 kişi reklam vermiş ise eğer o zaman Google bu puan ile onların içerisinde bir sıralama yapmaktadır. İşte bu sıralamada rakiplerin önüne çıkmak istiyorsanız eğer o zaman kalite puanını yüksek tutmalısınız.

Düşük Kalite Puanı Nedir ?
Düşük Kalite Puanı Nedir ?

Düşük Kalite Puanı Nedir, Nasıl Artırılır?

Düşük kalite puanı artırma yolları olarak yapılabilecek birkaç tane önemli konu bulunur. Bunlardan bazıları:

  • Anahtar Kelimeler: Anahtar kelimelerin seçimi en önemli konudur. Konu ile alakalı ve aranma yüzdesi yüksek olan anahtar kelimelerin seçilmesine öncelik verilmelidir.
  • Görseller: Reklam için Google ADS aracına yüklenilen fotoğrafların kalitesi yetersiz olabilir. Hatta bazen görseller konu ile alakasız da olabilmektedir. İşte bu durumda düşük kalite puanı için bir nedendir. O yüzden görsellerin alakalı ve kaliteli seçilmesi gerekir.
  • Yönlendirme Sayfası: Reklamlardan gelen kitleyi sitenin ana sayfasına veya başka bir tane URL’ye yönlendirmek doğru değildir. Onun yerine ilgili sayfalara yapılan yönlendirme çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Bu 3 temel unsur haricindeki kısımları çözümü daha basittir. Ancak 3 madde ile rakiplerinizin önüne geçebilir ve onlara üstünlük kurabilirsiniz. Düşük kalite puanı nasıl artırılır sorusuna verilecek olan yanıtlar bu maddelerde gizlidir.

Google ADS, politikaları gereği illegal olarak kabul ettiği reklamların yayınlanmasına izin vermez. Ancak bu sektörlerde de pek çok farklı reklam görmek mümkündür. Bunun en önemli nedeni Cloaker kullanımıdır. Adwords Cloaker ile birlikte tüm reklamlarınız uzman ekiplerimiz tarafından onaylatılır ve sizlerin kullanımına sunulur. Ancak bu şekilde yapılacak olan işlemler ile birlikte ekiplerimiz reklamlarınızın optimizasyonlarını da yapmaktadır. Dolayısı ile düşük kalite puanı gibi durumlar ile karşılaşmazsınız.

Bu Makale Sizin İçin :  Google Eşikli Hesap Oluşturma 350 Dolar

İLETİŞİM

Skype : cid.bb800e9fa9599247

Mail Adresi : dijitalreklamver1@gmail.com

5/5 - (10 votes)

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. düşük kalite puanı hatası alıyorum. Bunun için bir çalışma yapabilir misiniz ? web siteme

  2. Adwords düşük kalite puanı için çalışmalara başladık. Hayırlı olsun 2 taraf içinde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı