Mobil Uygulama Reklam Verme

Her geçen gün artan kullanımı ile dikkat çeken mobil cihazlar 7’den 70’e herkes tarafından kullanılmaktadır. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu cihazlara yüklenilen uygulamalarda büyük önem taşımaktadır. Uygulamaların tanıtımının yapılması, daha fazla indirim elde edilmesi için mobil uygulama reklam verme, uygulama içi reklam verme, mobil uygulamaya reklam almak, reklam vermek vb. tüm yollar denenmektedir.

Mobil uygulamalara yönelik olarak gösterilen eğilim Google verilerine göre %75 oranına kadar çıkmıştır. Mobil dünyada daha fazla yer edinmek ve tanınabilir kazanmak için reklamlar verilmelidir. Verilen reklamların sizlere getirisi ise şunlardır:

• Mobil sektörde markanın tanıtımı yapılır.
• Tanınırlık kazanılması sonrasında müşterinin güveni de kazanılır.
• Uygulamanın kullanımı arttırıldığında ondan gelen kazançta yükselir.

Uygulamalara verilen reklamlar ile yukarıdaki kazançlar elde edilir ve bu eninde sonunda size ekstra kazanç olarak geri döner. Günümüzde veya geçmişte tanıtımın / reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek her zaman için fayda sağladığı düşünülmüştür. Bu nedenle bir işte başarı yakalamak için reklam vermenin yolları aranmalıdır.

Mobil Uygulama Reklam Verme
Mobil Uygulama Reklam Verme

Mobil Uygulama Reklam Verme Yolları

Mobil cihazlarda kullanılan uygulamalara rağbet her geçen gün daha fazla artmaktadır. Popüler uygulamaların on milyonlara kadar çıkan indirme sayıları ise bizlere sektörün büyüklüğünü göstermektedir. Mobil uygulama reklamı vermek istediğinizde karşınıza şu yollar çıkar:

• Google ADS ile Mobil Uygulama Reklamı

Dünyanın en gelişmiş ve en çok kullanılan arama motoru Google’dır. İnternet üzerinde arama yapan kullanıcıların ise %80’den fazlası Google’ı tercih etmektedir. Bu durumda Google ADS ile reklam vermek akla ilk gelen ve en çok ilgi gören platformdur.
Google ADS kullanarak reklam vermek istediğinizde dikkat etmeniz gereken bir takım şeylerde bulunmaktadır. Bunlardan ilki uygulama indirme başına vereceğiniz ücrettir. Sonrasında ise rakiplerinizin önünde yer almak için anahtar kelime seçimlerine özen göstermelisiniz. Bunlar için kullanılan yardımcı platformlar olsa dahi işi bilen profesyonel birisine yaptırarak aslında çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Bu Makale Sizin İçin :  Medyum Sitesi Reklam Verme

• Facebook ile Mobil Uygulama Reklamı

Piyasada var olan sosyal medya platformları arasında en eskisi ve halen en çok kullanılanı konumunda bulunan Facebook üzerinde on milyonlarca kayıtlı üye bulunmaktadır. Bu üyelere ulaşmak için Facebook üzerinde bulunan reklam verme aracını kullanabilirsiniz. Bu araç üzerinde de çeşitli ayarlamalar yapılarak daha fazla kişiye daha ucuza ulaşmak mümkündür. Bunun içinde profesyonel kişilerden destek almalısınız.

• Twitter ile Mobil Uygulama Reklamı

Twitter, kendine özgü tasarımı ile Facebook akabinde dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Daha fazla ve daha farklı kişilere ulaşmak için Twitter üzerinden de reklam oluşturulabilmektedir. Maliyet / fayda analizi bakımından Twitter üzerinden oluşturacağınız reklamlardan da ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

• Tiktok ile Mobil Uygulama Reklamı

Tiktok ADS hizmeti sayesinde bu platformda reklam verebilirsiniz. Üstelik daha önce reklam vermediyseniz hesabınızı onaylamanız durumunda platform sizlere 300 $ değerinde ücretsiz reklam hizmeti sağlamaktadır. Bunları kullanarak platform üzerinde istediğiniz kişilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İllegal Mobil Uygulama Reklam Verme
İllegal Mobil Uygulama Reklam Verme

İllegal Mobil Uygulama Reklam Verme

Mobil uygulamaların tamamı politikaları karşılayamayabiliyor. İllegal sektörler olarak kabul edilen bahis, cinsel içerikli, medyum, +18 kategorili reklamlarda firmamız tarafından çıkartılabilmektedir. Bunun için kullanılan Cloaker servisleri ile birlikte bu reklamlarınızda insanlara ulaştırılabilmekte ve dolayısı ile ciddi miktarlarda kazanç elde edebilmektesiniz.
Yasaklı sektörlerin mobil uygulama reklamları sürekli olarak kontrol edilmesi gereken ve sektöre göre değişken maliyetlerin ortaya çıktığı alanlardır. Bunun için profesyonel kişiler ile işlem yapmalı ve gerekirse danışmanlık alınmalıdır.

Mobil Uygulama Reklamı Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak mobil uygulamalarınızda bir takım reklam ayarları yapmalısınız. Reklam çıkmaya başladığınız anda yoğunluk oluşacağından dolayı uygulamanın potansiyeli ayarlanmalı ve gereken optimizasyonların tamamı yapılmalıdır.
Bunların akabinde reklamlar için platform seçilmelidir. Seçilecek olan platforma reklam çıkan kişi ile birlikte karar verilmesi en doğrusu olacaktır. Bundan sonra ise reklam için bütçe belirlenmelidir. Sektörden sektöre ve reklamdan istenen amaca göre bu ücret çeşitlilik gösterebilmektedir.
Mobil uygulama reklam verme işlemi işinin ehli kişiler tarafından yapılırsa oldukça kolay bir işlemdir. Sizlerde bizimle iletişime geçerek reklam konusunda her türlü desteği alabilir, tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İLETİŞİM

Skype : cid.bb800e9fa9599247

Mail Adresi : dijitalreklamver1@gmail.com

5/5 - (5 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir